Semináře
13. 6. 2019
v 16:00 hodin, zasedací místnost 207, Jilská 1, Praha 1

Sociologický ústav AV ČR, v.v.i., a katedra sociologie Institutu sociologických studií FSV UK si Vás dovolují pozvat na jarní cyklus Čtvrtečních sociologických seminářů.

Seminář představí možné dopady online seznamování na výběrové párování. Srovná nalezené vzorce výběrového párování v online a offline prostředí, vysvětlí mechanismy výběrového párování a nabídne rozšíření pro online seznamování. V rámci semináře představíme první výsledky z prostředí české mobilní seznamovací aplikace, kde se zaměříme na párování (a jeho úspěšnost) dle věku.

Renáta Topinková je doktorandka na katedře sociologie FF UK, v současné době pracuje v oddělení Hodnotových orientací na Sociologickém ústavu AV ČR. Ve své dizertaci se věnuje homofilii v online seznamování.

Markéta Šetinová je socioložka a psychoterapeutka. Absolvovala magisterské studium sociologie na univerzitě v Oxfordu, nyní pokračuje s doktorským výzkumem při Institutu sociologických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Ve svém výzkumu i psychoterapeutické praxi se věnuje především seznamování, singles a partnerským vztahům.

Seminář bude probíhat v češtině a není třeba se předem registrovat.

Sdílejte tuto stránku