Konference
8. 3. 2018
Akademie věd České republiky, Národní 3, Praha

Centrum pro výzkum veřejného mínění SOÚ AV ČR, v.v.i., a Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění SIMAR srdečně zvou na konferenci reflektující volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v říjnu 2017 a volby prezidenta republiky v lednu 2018.

pic

První část konference je věnována otázce, jaké byly volby z hlediska volební účasti, témat a jaký vliv měly televizní debaty na volební chování.

Druhá část se věnuje samotným výzkumům, jejich přesnosti a srovnání situace v České republice a v zahraničí. V uplynulých volbách se rovněž objevil nový druh modelů, které predikují výsledek voleb na základě průběžného sčítání z volebních okrsků.

V poslední části konference budou představeny různé typy přístupů k volebnímu chování, rozhodování a bude diskutováno, co tyto metody přinášejí nového.

Vzhledem k tomu, že volební výzkumy a volební modely jsou často uveřejňovány v médiích a používány novináři a politickými komentátory, proběhne panelová diskuse výzkumníků a novinářů na téma co je dobrý výstup výzkumného projektu a jaké má být dobré informování o výzkumech.

Podrobnosti, jako je program, naleznete zde.

Sdílejte tuto stránku