Semináře
6. 6. 2019
v 16:00 hodin, zasedací místnost 207, Jilská 1, Praha 1

Sociologický ústav AV ČR, v.v.i., a katedra sociologie Institutu sociologických studií FSV UK si Vás dovolují pozvat na jarní cyklus Čtvrtečních sociologických seminářů.

V rámci semináře budou představeny obrysy interdisciplinárního projektu, který má za cíl adaptovat humanoidního robota pro využití v komunitním centru pro seniory. Prezentovány budou nejen vstupní motivace, rámcové sociálně gerontologické koncepty a metodologické výzvy, ale i přesahy do problematiky sociální konstrukce role technologií ve sdílené každodennosti.  V neposlední řadě pak položíme otázku, mohou-li si i starší dospělí hrát? Jakým způsobem lze uchopit dualitu "důstojnost vs. dětinskost" stáří a jaké dopady mají tyto přístupy na akceptaci nových technologií?

Lucie Vidovićová je socioložka působící v Ústavu populačních studií Fakulty sociálních studií MU a v několika dalších týmech v ČR i zahraničí. Je vice-prezidentkou ISA RC 11 "Sociologie stárnutí" a výzkumně se zaměřuje na problematiku věku a stárnutí, které zkoumá nejen v kontextu společnosti, rodiny, městského a rurálního prostoru, sociálního státu, ale třeba i automobilismu nebo vězení.

Seminář bude probíhat v češtině a není třeba se předem registrovat.

Sdílejte tuto stránku