Semináře

Webinář Datový management sociologických dat

24. 11. 2020
od 14:00 do 15.30 hodin, ONLINE (Zoom)

Český sociálněvědní datový archiv si vás dovoluje pozvat na webinář

Datový management sociologických dat

Ačkoliv se může zdát, že datový management je pouze záležitostí datových archivů, ve skutečnosti je velmi užitečný i odbornicím a odborníkům, kteří využívají sociologická data. Pomůže dokonce i studentkám a studentům, kterým může v lecčems ulehčit práci.

Díky datovému managementu lze předcházet mnoha problémům jako je špatná orientace v datech a dokumentaci, zdržování od práce či dokonce naprostá ztráta informací nebo datových souborů. Datový management je předpokladem k hladké a profesionální práci všech, kteří využívají kvantitativní i kvalitativní sociologická data.

Lektor: Mgr. Johana Chylíková, Ph.D.

REGISTRACE

Účast na webináři je zdarma, prosíme, pouze o vyplnění registračního formuláře - ZDE

PROGRAM

Webinář představí základy managementu sociologických dat a přiblíží témata jako je plánování, organizace a dokumentace dat, zpracování a ukládání, ochrana dat a jejich archivace a sdílení. Krátce se budeme zabývat také legislativou GDPR, vysvětlíme, co jsou tzv. FAIR data, řekneme si něco o anonymizaci dat a ukážeme, kde a jak lze hledat data pro sekundární analýzu.

Podkladem pro webinář bude Data Management Expert Guide,  online modul pro výuku datového managementu, který byl vytvořen v rámci spolupráce v síti datových archivů CESSDA a na jehož přípravě se podíleli odbornice a odborníci z ČSDA.

Webinář proběhne v českém jazyce, je vhodný pro studentky a studenty sociálních věd (Bc., Mgr., Ph.D.) a pro akademické i ne-akademické profesionály a profesionálky v sociologii a příbuzných oborech.

 

Organizace semináře byla podpořena z projektu Český sociálněvědní datový archiv, CSDA, reg. č. LM2018135, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.