Semináře

Webinář - Dostupnost a využití dat postojů k migrantům a menšinám

26. 5. 2020
ONLINE - od 14.00 do 15.30

Český sociálněvědní datový archiv (ČSDA) Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i. si Vás dovoluje pozvat na webinář Dostupnost a využití dat postojů k migrantům a menšinám.

WEBINÁŘ PROBĚHNE V ÚTERÝ 26. KVĚTNA OD 14.00 DO 15.30 HODIN.

Webinář - Dostupnost a využití dat postojů k migrantům a menšinám

Cílem semináře je ukázat, kde všude se nacházejí relevantní data, a jaké jsou možnosti a omezení jejich využití. Během semináře se budeme věnovat tomu, jak jsou postoje k migrantům a menšinám v sociologických výzkumech měřeny, jaké obtíže jsou s tímto měřením spojeny a na co si dát pozor při využití dat z výzkumů postojů. V další části semináře upozorníme na důležité zdroje dat o postojích k migrantům a menšinám s důrazem na velká mezinárodní šetření a na data dostupná v Českém sociálněvědním datovém archivu ČSDA. Na závěr semináře bude vyhrazen čas na Vaše dotazy, případně na krátké diskuzní příspěvky.

Seminář je určený nejen zájemcům z řad studentů sociálních věd, ale také širší odborné a laické veřejnosti se zájmem o výzkum postojů k migrantům a menšinám v České republice a v mezinárodním kontext.

Na semináři vystoupí YANA LEONTIYEVA A MARTIN VÁVRA. Program bude upřesněn. Seminář bude v češtině.

Přihlášeným přijdou na e-mail přístupové údaje.

Registrace -  Účast na semináři je zdarma, prosíme, pouze o vyplnění registračního formuláře zde.

Organizace semináře byla podpořena z projektu Český sociálněvědní datový archiv, CSDA, reg. č. LM2018135 Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.