Workshopy

Workshop Susan Madsen: Propast mezi ženským a mužským sebevědomím

8. 4. 2015
17:30, Akademie věd ČR, Národní 1009/3, 117 20 Praha 1, sál 205

Poslední výzkumy nám ukazují, že ženy a dívky mnohem více než muži bojují se sebevědomím. Proč tomu tak je? Proč je vlastně sebevědomí v našich životech tak důležité? Světově uznávaná expertka na leadership doktorka Susan R. Madsen povede dne 8. 4. 2015 na Akademii věd ČR workshop.

Susan Madsen

Poslední výzkumy nám ukazují, že ženy a dívky mnohem více než muži bojují se sebevědomím. Proč tomu tak je? Proč je vlastně sebevědomí v našich životech tak důležité? Co můžeme udělat proto, abychom pomohli dívkám a ženám v rozvoji a udržení si sebevědomí? Jak jej posílit ve všech aspektech našich životů – ve škole, mezi přáteli, na pracovišti, nebo dokonce ve vlastní rodině? Světově uznávaná expertka na leadership doktorka Susan R. Madsen povede dne 8. 4. 2015 na Akademii věd ČR workshop, na kterém pochopíme propast v sebevědomí žen a mužů a naučíme se způsoby, jak jej posílit. 

Kdo je Susan Madsen?

Susan R. Madsen je profesorkou leadreshipu a etiky na Univerzitě v Utah Valley ve státě Utah ve Spojených státech amerických. V posledním desetiletí se intenzivně zabývala zkoumáním životních drah žen ve vysokých pozicích. Provedla mnoho rozhovorů s rektorkami univerzit, s americkými guvernérkami nebo s mezinárodními vůdkyněmi a publikovala na základě těchto výsledků dvě knihy. Doktorka Madsen doposud provedla výzkum v USA, v šesti arabských zemích Golfského zálivu, v Číně a v poslední době také v zemích Východní Evropy. Publikovala téměř 100 článků, kapitol a reportů a prezentuje na místních, národních, ale i mezinárodních akcích. Stala se také zakladatelkou několika úspěšných sítí, mezi nimiž např. International Leadership Association’s (ILA) Women and Leadership Affinity Group. Je držitelkou mnoha cen za výuku, výzkum a služby. Doktorát získala na Univerzitě v Minnesotě.

Vstup je volný. Workshop proběhne v angličtině. 

REGISTRUJTE SE prosím zde na webu NKC – ženy a věda.

Pozvat přátele na Facebooku můžete zde.
Webové stránky akce v češtině zde.
Webové stránky v angličtině zde.

Kontaktní osoba: Simona Pecková, simona.peckova@soc.cas.cz