Other
Published: 15. 4. 2016

Sociologický ústav na festivalu Academia Film Olomouc 2016

I v letošním roce náš ústav spolupracuje s festivalem Academia Film Olomouc, jehož 51. ročník proběhne ve dnech 19. - 24. dubna na mnoha místech v Olomouci.

AFO 2016

V rámci spolupráce zavedené již v minulých letech na festivalu proběhne několik akcí našich socioložek z oddělení NKC - gender a věda. Bude to například debata o sexuálním obtěžování akademickém prostředí, která se bude konat ve čtvrtek 21. 4. od 16:00 ve Vlastivědném muzeu v Olomouci (Nám. Republiky 5). S Jaroslavem Bielcikem z FJFI ČVUT v Praze, Lucií Cviklovou z FF UK v Praze, Kateřinou Peterkovou z PF UK a Feministické společnosti a Martou Vohlídalovou z NKC - gender a věda budeme diskutovat o tomto fenoménu. Diskusi bude moderovat Blanka Nyklová z NKC - geder a věda.

Kompletní program NKC – gender a věda je k nalezení zde. Bude se jednat jak o debaty (panelová diskuze Znásilnění v Česku: Mýty, fakta, pomoc, Debata na téma rovné odměňování, Debata s neziskovými organizacemi o výzkumu v oblasti genderu, Diskuze Sexismus na VŠ) tak promítání filmů (Vyrobeno v Dagenhamu , Hunting Ground, Code: Debugging the Gender Gap). V průběhu festivalu bude probíhat také výstava V zapomnění: ženy v naší vědě. V rámci programu proběhnou i další přednášky, diskuze a promítání spojené s tématem gender a věda. Podrobnosti najdete v programu AFO.

Ve festivalovém obchodě budou také k dostání některé naše publikace, konkrétně tituly 47 odstínů českéí společnostiGeografie výsledků parlamentních voleb: prostorové vzorce volebního chování v Česku 1992-2013 a Železná opona v Československu. Usmrcení na československých státních hranicích v letech 1948-1989. Na festivalu pak budou k dispozici rovněž další materiály, které náš ústav poskytl.

Festival na Facebooku: www.facebook.com/events/240224039650787/

Web festivalu: www.afo.cz

Kompletní program festivalu: www.afo.cz/index.php?seo_url=program