Seminars

Seminář Jakuba Růžičky: Jak učit Data Science

10. 11. 2016
v 16:00 hodin v zasedací místnosti 207, Jilská 1, Praha 1

Sociologický ústav AV ČR, v.v.i., a katedra sociologie Institutu sociologických studií FSV UK si Vás dovolují pozvat na čtvrteční seminář, kde vystoupí

Semiformální přednáška spojená s diskuzí s účastníky a ukázkami analýz v programovacím jazyce Python (python.org) se bude věnovat současným změnám našeho přístupu k datům provázaným návrhem interdisciplinárního předmětu věnovanému vytěžování dat (bit.ly/datamachine). Účastníci setkání by měli odejít s představou o aktuálních směrech a tématech „datové vědy“, aby svým studentům mohli pomoci získat dovednosti spojené s digitální a datovou gramotností v oblasti, kde se prolínají oborové znalosti, statistika a počítačové programování.

Jakub Růžička vystudoval zaměření Aplikovaný výzkum a jeho metodologie na FSV UK a působil jako analytik, vývojář, lektor a konzultant v oblasti vytěžování dat a marketingu v sociálních médiích na volné noze. Profesní přesun k etickému hackování a počítačové bezpečnosti mu nyní umožnuje analýzu dat a informační bezpečnost kombinovat pod hlavičkou společnosti Atos. Baví ho vzdělávání a propojování akademické a komerční sféry.