Other
Published: 31. 10. 2017

Tisková konference "Jsem v důchodu, chci dožít ve svém, ale chci větší penzi, než mi dává stát".

Pozvánka na tiskovou konferenci pořádanou v rámci programu Strategie AV 21.

Sociologický ústav, AV ČR, v.v.i., si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci k tématu „Jsem v důchodu, chci dožít ve svém, ale chci větší penzi, než mi dává stát.“, která se uskuteční v úterý 31. 10. 2017 od 10:00 hodin v Akademickém konferenčním centru v Husově ulici 4a na Praze 1.

Na tiskové konferenci budou představeny hlavní výsledky průzkumu provedeného v roce 2016 a 2017 zaměřeného na postoje Čechů k možnostem přilepšit si k důchodu díky svému vlastnímu bydlení realizovaném v rámci Strategie AV 21. Budou se řešit otázky využití investice do vlastního bydlení k zajištění na stáří, zda se lidí raději uskromní a přenechají svůj majetek dětem, nebo zda hodlají využít své bohatství uložené ve vlastním bydlení k přilepšení si k důchodu. Dozvíte se také, zda mají Češi zájem o finanční produkty, které umožňují vlastníkům bydlení dožít ve svém a zároveň si bydlením zlepšovat finanční situaci ve stáří.

Tiskovou konferenci pořádá oddělení Socioekonomie bydlení Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i. Občerstvení je zajištěno. Předpokládaná doba konference je 30 minut.

Věříme, že Vás téma tiskové konference zaujalo a těšíme se na setkání. Svojí účast prosím potvrďte do 26. 10. 2017 na e-mail veronika.fronkova@soc.cas.cz.