Seminars
24. 9. 2020
online

Sociologický ústav AV ČR, v.v.i., a katedra sociologie Institutu sociologických studií FSV UK si Vás dovolují pozvat na podzimní cyklus Čtvrtečních sociologických seminářů.
VZHLEDEM K SOUČASNÉ EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI A V NÁVAZNOSTI NA PŘECHOD VŠ V PRAZE NA ONLINE VÝUKU BUDOU DO ODVOLÁNÍ VŠECHNY SEMINÁŘE PROBÍHAT ONLINE.

O českém školství se v posledních letech mluví především v souvislosti s jeho „krizí“. Ta je přičítána řadě faktorů, jako je nedostatek vyučujících, nízké finanční ohodnocení či vysoká feminizace oboru. Kvůli té se v Česku často volá po zvýšení počtu mužů v základním školství, kteří v současné chvíli na prvním stupni tvoří  jen 3 % učitelů. Kde lze nalézt příčiny tohoto apelu? Jaké výhody a nevýhody zažívají muži pracující ve feminizovaném školství? Přinášejí muži do školství něco skutečně nového? Dizertační výzkum, který v základních školách probíhal po tři roky, představí, proč je a zároveň není lehké být mužem v povolání, které si většina společnosti bytostně spojuje se ženami.

Nina Fárová je absolventkou doktorského studia antropologie na Západočeské univerzitě v Plzni. Dlouhodobě se věnuje tématu mužů a maskulinit ve vzdělávání, dalším jejím výzkumným zaměřením je vztah genderu, vědy a technologií. Soustředí se především na kvalitativní výzkum. V současnosti působí jako výzkumná pracovnice v NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR a jako odborná asistentka na Katedře sociologie Univerzity Hradec Králové, kde vyučuje kvalitativní metodologii a genderová studia.

VZHLEDEM K SOUČASNÉ EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI A V NÁVAZNOSTI NA PŘECHOD VŠ V PRAZE NA ONLINE VÝUKU BUDOU DO ODVOLÁNÍ VŠECHNY SEMINÁŘE PROBÍHAT ONLINE.

Online semináře budou organizovány přes službu Zoom. Je nutná registrace pro zaslání přístupových údajů. Odkaz na registraci naleznete ZDE.

 

Semináře budou organizovány s ohledem na epidemiologická nařízení, s přihlédnutím k aktuální situaci v Sociologickém ústavu AV ČR. Může docházet k různým změnám, sledujte prosím web Sociologického ústavu nebo naše facebookové stránky.

 

Share this page