Workshopy

27. - 29. 1. 2021
Ilustrace: Pixabay.com
What is the nature of citizen-politician linkages in the 21st century? This question is highly relevant today due to the crisis of representative democracy, decreasing trust in political elites, and democratic institutions. At the same time, established parties are faced with the...
19. 11. 2020
Ilustrace: Pixabay.com

What is the nature of citizen-politician linkages in the 21st century? This question is highly relevant today due to the crisis of representative democracy, decreasing trust in political elites and democratic institutions. At the same time, established parties are faced with t...

18. 11. 2020

Sociologický ústav AV ČR, Ústav experimentální botaniky AV ČR a Centrum globálních studií Filosofického ústavu AV ČR Vás zvou na online workshop.

5. - 6. 9. 2020

Sociologický ústav AV ČR se společně s Filosofickým ústavem AV ČR a Ústavem dějin umění AV ČR již druhým rokem zapojí do populárního festivalu architektury Open House Praha, a to zpřístupněním části areálu Jilská / Husova.

11. - 12. 5. 2020
Ilustrace: Pixabay.com

V Akademickém konferenčním centru (Husova 4a, Praha 1) proběhne mezinárodní workshop, který se zaměří na postkomunistické stranické systémy, konkrétně na propojení občanů a politiků v současné Evropě. Hlavním přednášejícím bude americký politolog Herbert Kitschelt (George V. A...

27. 3. 2020

Workshop bude z důvodů preventivních opatření proti šíření koronaviru zaváděných vládou ČR přesunut.

5. 12. 2019

Český sociálněvědní datový archiv (ČSDA) Sociologického ústavu AV ČR Vás zve na informační den na téma:
Management dat v sociálněvědním výzkumu a GDPR

21. 6. 2019

This international workshop seeks to contribute to the ongoing debate about the de-consolidation of democracy. It will explore the contemporary disappointment with the ways how democracy is functioning, manifested in the falling confidence in democratic institutions.

28. 5. 2019

Klimatická změna se považuje za závažný problém už od konce 80. let, ale u nás se vlivem silné klimaskepse dostává do veřejné diskuse až v poslední době. Je vnímána jako hrozba pro samotné přežití lidstva, ale zároveň může znamenat i příležitost ke změně společnosti.

18. - 19. 5. 2019

Sociologický ústav AV ČR se společně s Filosofickým ústavem AV ČR a Ústavem dějin umění AV ČR zapojí do populárního festivalu Open House Praha, a to zpřístupněním části areálu Jilská / Husova.

Stránky