CESCAME vás srdečně zve na konferenci v Praze, kde budeme diskutovat, jak mikro-praktiky přispívají k proměně společnosti v době globálních environmentálních změn, a to zejména v urbánním kontextu. Těšit se můžete na vystoupení hostů, mezi kterými jsou Luca Sára Bródy, Laura Berger, Jonas van der Straeten a Bianka Plüschke-Altof. Pokud máte zájem se zúčastnit, nezapomeňte se zaregistrovat.

Globální environmentální změny přinášejí nová rizika (nejen) pro obyvatelstvo měst. Společnosti musí naléhavě hledat způsoby, jak se přizpůsobit. Zkoumáme každodenní praktiky, kterými lidé „tiše“ přispívají k ochraně životního prostředí a spokojenosti ve společnosti. Naše výzkumy ukazují, jak běžné mikro-činnosti, jako DIY rekonstrukce, péče o zelené plochy nebo snižování odpadu, podporují udržitelnější svět. Tyto činnosti představují zdroje inovací, které mohou doplňovat nebo se střetávat s formálními opatřeními. Pokud vás zajímá potenciál těchto mikro-praktik pro udržitelný městský život, zveme vás na naši konferenci.
Kdy: 14 – 15 říjen, 2024
Kde: Zasedačka Florenc, 5. podlaží, Etnologický ústav, Akademie věd České republiky, Na Florenci 3, Praha, a online
Organizátor: CESCAME projektový tým, Sociologický ústav, Akademie věd České republiky
Potvrzení hosté:
Luca Sára Bródy, HUN-REN KRTK Centre for Econonimc and Regional Studies
Laura Berger, Aalto University
Jonas van der Straeten, Technology, Innovation and Society Group, Eindhoven University of Technology
Bianka Plüschke-Altof, Tallin University
Prosíme, zaregistrujte se zde pro osobní a/nebo online účast. Pomůže nám to naplánovat akci a průběžně vás informovat o této akci.
Konference bude probíhat v anglickém jazyce.
Vědci / vědkyně
V rámci projektu
Centrum socio-ekonomického výzkumu dopadů environmentálních politik
Trvání projektu: 2021 - 2026