Projekce a diskuse

4. 3. 2021
Budova AV ČR Národní foto Pavlína Jáchimová, AV ČR

Iniciativa SustainableAcademy.cz pořádá online diskuzi o ekologické a klimatické udržitelnosti provozu Akademie věd ČR s kandidáty do Akademické rady.

8. 10. 2020

Rozvrací tradiční rodinu a ničí sexuální vztahy mezi ženami a muži. Z žen dělá mužatky, které si odmítají nechat podržet dveře, z mužů zženštilé podpantofláky. Vede ke zvrhlým kampaním, skrz které ženy mužům ničí kariéry falešnými obviněními.

24. 9. 2020

Vernisáž výstavy, která je výstupem projektu NAKI.

18. 8. 2020
PŘES PŘEKÁŽKY S ALICÍ VALKÁROVOU

NKC – gender a věda pro vás chystá již třetí brunch pro začínající vědkyně, tentokrát s předsedkyní Grantové agentury ČR, dr. Alicí Valkárovou.

26. 11. 2019

Populární kulturu studujeme i kvůli způsobu, jímž spoluvytváří a odráží společenské procesy a nálady. Dlouhodobá popularita superhrdinské fikce a současný vzestup filmové produkce natočené na jejím základě proto nemůže nechat nikoho se zájmem o společenský rozměr populární kul...

27. 9. 2019

Globální změna klimatu nejsou jen tající ledovce a stoupající hladiny oceánů. Lidstvo je součástí komplexního ekosystému a jeho změny dopadají především na ty nejchudší z nás.

6. 8. 2019

Jak hodnotí uplynulých 30 let přímí aktéři a aktérky? S jakými problémy se potýkali a jakých příležitostí se chopili? Jak se prosazovalo partnerství a rodičovství LGBTQ+ osob? Jak LGBTQ+ hnutí zapadá do vývoje české občanské společnosti a do regionu střední Evropy?

18. 6. 2019

NKC – gender a věda pořádá neformální setkání pro začínající vědkyně s poradkyní vlády pro vědu, bývalou ministryní a předsedkyní TAČR.

5. 10. 2018

Přednáška ústavní soudkyně Kateřiny Šimáčkové

10. 5. 2018

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy plakátů ke knize Bytová revolta: Jak ženy dělaly disent v rámci Světa knihy.

Stránky