Náhled PDF

It appears your Web browser is not configured to display PDF files. Download adobe Acrobat or click here to download the PDF file.

Click here to download the PDF file.
jiná publikace
Saini, Angela

Od přírody podřadné. Jak se věda mýlila v ženách

Saini, Angela. 2018. „Od přírody podřadné. Jak se věda mýlila v ženách.“ Academia, ISBN 978-80-200-2902-7. Dostupné z: http://www.academia.cz/od-prirody-podradne--saini-angela--academia--2018.

Liší se ženský mozek od mužského? Jsou muži od přírody promiskuitnější? Je pro kluky přirozenější hrát si s autíčky a pro holky s panenkami? Měl Charles Darwin pravdu, když považoval ženy za méně vyvinuté a intelektuálně podřadné? Britská vědkyně, novinářka a popularizátorka vědy Angela Saini v knize Od přírody podřadné zkoumá fenomén výzkumů mezipohlavních rozdílů, který od dob Darwina patří mezi nejžhavější témata vědeckého zkoumání. Kniha vyšla ve Velké Británii v roce 2017 a získala cenu Physics World Book of the Year 2017 a druhé místo v žebříčku Goodreads v kategorii věda a výzkum. Časopisy The Spectator, deník The Guardian a mnohé další ji zařadily mezi knihy roku.

Kniha Angely Saini v českých médiích:

Left

Autoři: 
Témata: 
gender