Ostatní
Vydáno: 20. 5. 2019

Areál ústavů AV ČR Jilská – Husova přilákal v rámci festivalu Open House Praha více než 750 návštěvníků

O víkendu ve dnech 18. a 19. května se Sociologický ústav AV ČR společně s Ústavem dějin umění AV ČR a Filosofickým ústavem AV ČR zapojil do festivalu Open House Praha 2019. Budovami společného areálu Jilská – Husova se podařilo v rámci komentovaných prohlídek provést více než 750 návštěvníků, na zútulněný dvůr se jich ale přišlo podívat mnohem více.

Součástí akce byla venkovní výstava V zapomnění: ženy v naší vědě, kterou zapůjčilo NKC – gender a věda, dále výstava, kterou připravil Ústav dějin umění AV ČR, a výstava fotografií srovnávající stav areálu před jeho rekonstrukcí 60. letech se stavem současným. Po celý víkend probíhaly komentované prohlídky, při kterých pracovníci zmíněných ústavů odhalili alespoň malou část rozsáhlé – a velice zajímavé – historie jednotlivých budov areálu. Tuto historii představíme v příštích dnech také na našem webu.

Pár fotografií nalezenete níže, případně také na webu festivalu openhousepraha.cz či na Facebooku.

--

Mimochodem, věděli jste, že kamenný nárožník s hlavou maskarona, který najdete na rohu budovy „U Sladkých“ v jihozápadním cípu našeho areálu, je asi nejstarším v Praze, že viselec v Husově ulici váží pouhých 12 kilo a že hospoda U Vocílků (příp. U Vocelků), která se od poloviny 19. stol. nacházela v místě dnešního Akademického konferenčního centra, nabízela „chvalně proslulý schwarzenberský třeboňský ležák“ a zvala na „silnou veverkovou polévku“?

Připojené obrázky