Seminars
6. 10. 2021
17:00 - 18:30, Akademické konferenční centrum (AKC), Husova 4a, 110 00 Praha 1

Sociologický ústav AV ČR, v. v. i. Vás zve na SEMINÁŘ O GMO, který je realizován v rámci Strategie AV21 - Potraviny pro budoucnost.

Ing. Vojtěch Hudzieczek, Ph.D.
GMO, editování genomů a syntetická biologie: hra na bohy nebo nástroj pro zajištění potravin?

Biotechnologie jsou již po staletí využívány především v zemědělství a potravinářství. Díky pokrokům v oblastech molekulární biologie a genetiky pozorujeme zejména v posledních třech dekádách velký rozmach moderních biotechnologických metod a přístupů, které mohou zásadním způsobem ovlivnit nejen potravinovou politiku ale i celkové hospodaření s krajinou. Ne vždy se však tyto moderní technologie setkávají s porozuměním veřejnosti a jejich potenciál zůstává často nevyužit. Přednáška nastíní možnosti a limity současných biotechnologických přístupů a představí konkrétní příklady organismů, které byly těmito metodami vytvořeny.

Součástí semináře bude i prezentace výsledků dotazníkového šetření české veřejnosti na toto téma.

Akce proběhne v souladu s aktuálně platnými protiepidemickými nařízeními Vlády ČR.

Pro účast na akci je nutné doložit: očkovaní proti COVID-19 (alespoň 14 dní od první dávky v případě jednodávkového schématu či druhé dávky v případě dvoudávkového schématu), nebo prodělaní této nemoci během posledních 180 dní, nebo test - antigenní (starý max. 72 hodin) nebo PCR (max. 7 dní starý)
Po celou dobu konání akce je nutné mít ochranu dýchacích cest (respirátor, rouška).

Účastí na semináři vyjadřujete souhlas s pořízením fotografií, které budou použity pro účely propagace výzkumného programu Strategie AV21 – Potraviny pro budoucnost.

Kapacita je OMEZENÁ (50 osob), pro účast je NUTNÁ REGISTRACE na e-mail radka.hanzlova@soc.cas.cz.

Share this page