recenzovaný článek
Hašková, Hana. 2007. „Strukturnye i cennostnyje faktory sozdanija semji v češskom obščestve.“ Vostočnoevropejskie issledovanija 5 (5): 19-31.

Článek předkládá výsledky rozsáhlého dotazníkového šetření na téma reprodukčních preferencí a faktorů ovlivňujících reprodukční chování v české společnosti. Autorka se v článku zabývá genderovým rozdílem v reprodukčních preferencích mužů a žen, narůstající tolerancí vůči celoživotní bezdětnosti v české společnosti a zesilováním či oslabováním vlivu identifikovaných faktorů na reprodukční chování mezi mladší a starší generací v ČR.

Staťja predstavljajet rezuľtat masštabnogo anketnogo issledovanija na temu reprodukcionnyx predpochtenij i faktorov, vlijajuščix na reprodukcionnoje povedenije v češskom obsčestvě. Autor statji zanimajetsja gendernymi otličijami reprodukcionnyx predpočtenij mužčin i ženščin, povyshajuščejsja tolerantnostju po otnošeniju k soznateľnoj celožiznennoj bezdetnosti v češskom obščestvě, a takže usilenijem ili oslableniem vlijanija identificirovannyx faktorov na reprodukcionnoe povedenie mladšej i staršej generacii v Čechii.

 

Sdílejte tuto stránku