Published: 6. 11. 2019
Other

Vědkyně a vědci Sociologického ústavu AV ČR nabídnou řadu zajímavých přednášek v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR, který se uskuteční v týdnu od 11. do 17. 11. 2019.

Návštěvníci Týdne vědy a techniky AV ČR (www.tydenvedy.cz), kteří zavítají do Sociologického ústavu AV ČR, se mohou registrovat zdarma do sociologické knihovny, každý přitom obdrží publikaci z produkce ústavu. V nabídce jsou dále přednášky, které vědci a vědkyně připravují zejména studentům a studentkám středních škol, registrovat se však mohou také jednotlivci z řad veřejnosti, které zajímá, jaká je naše společnost, jaké si můžeme klást otázky a jaké na ně můžeme nalézat odpovědi.

V případě zájmu o účast na některé z přednášek, jejichž témata a harmonogram naleznete na webu Sociologického ústavu AV ČR, se registrujte prostřednictvím e-mailu na adrese Tiskového a edičního oddělení: tiskove@soc.cas.cz, případně na telefonu 210 310 217. Přednášky probíhají na adrese Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., Jilská 1, Praha 1. Konkrétní termíny přednášek budou postupně doplňovány.

V rámci Týdne vědy a techniky proběhnou také následující přednášky mimo budovu SOÚ AV ČR:

  • 11. 11. / 9:00 / Radka Hanzlová: Udělej něco užitečného nejen pro sebe, ale i pro naši planetu! Přestaň plýtvat potravinami!
    Hlavní budova Akademie věd (Národní 3, Praha 1). Více zde (nutná rezervace).
  • 11. 11. / 17:00 / Gina Neff / Umělá inteligence a gender
    Fakulta stavební ČVUT (Thákurova 7, Praha 6). Více zde.
  • 13. 11. / 15:00 / Ondřej Císař / Společnost, rizika a politika klimatické krize v České republice
    Hlavní budova Akademie věd (Národní 3, Praha 1). Více zde (nutná rezervace).
Share this page