Novinky

19. 2. 2019
Tisková zpráva
NKC - gender a věda Sociologického ústavu AV ČR, v. v. i., spolu s partnery ze sedmi evropských zemí zahajuje další projekt financovaný z rámcového programu pro výzkum a inovace Horizont 2020. Ten se zaměřuje na implementaci plánů genderové rovnosti ve výzkumných institucích a v...
15. 2. 2019
Z médií
Ilustrace: mesto-most.cz
Ředitel Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., komentoval pro dnešní vydání Hospodářských novin situaci v severočeském Mostě.
14. 2. 2019
Ostatní
Vláda Viktora Orbána se v loňském roce rozhodla omezit rozpočet Maďarské akademie věd (MTA) a v lednu na tyto prostředky zahájila výběrové řízení, čímž v podstatě převzala dohled nad financováním výzkumu.
11. 2. 2019
Ostatní
NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR se i letos připojilo k Mezinárodnímu dni žen a dívek ve vědě, který se již čtvrtým rokem slaví 11. února.
8. 2. 2019
Ostatní
Kolektivu autorů a autorek z našich oddělení Lokálních a regionálních studií a Socioekonomie bydlení byl publikován článek v prestižním impaktovaném časopise Cities.
7. 2. 2019
Tisková zpráva
Sociologický ústav AV ČR, v.v.i., ve středu 6. února 2019 přivítal novou publikaci „Pražané s cizím pasem. Výsledky výzkumu cizinců a cizinek ze zemí mimo EU žijících v české metropoli“ autorek Yany Leontiyevy, Renáty Mikešové a Blanky Tollarové.
5. 2. 2019
Z médií
Tři naše pracovníky v posledních dnech oslovila čtyři různá média, zprostředkujeme tedy odkazy na tři články a jeden rozhovor.
4. 2. 2019
Ostatní
Hledáme řidiče a řidičky MHD, pracovníky a pracovnice bank a zdravotní sestry (muže i ženy) starší 50 let pro individuální rozhovory na téma pracovních a osobních kariér a budoucích pracovních plánů.
30. 1. 2019
Výběrové řízení
Nabízíme zajímavou práci na úvazek 0,4 až 0,5 v mezioborovém týmu prestižní veřejné vědecké instituce a zapojení do výzkumných projektů týkajících se výzkumu sociálně prostorových nerovností s důrazem na problematiku venkova. Pozice je zejména vhodná pro studenty či studentky...
30. 1. 2019
Výběrové řízení
Naše sociologická knihovna hledá novou posilu na pozici knihovník / knihovnice na plný úvazek.

Stránky