Novinky

1. 6. 2020
Výběrové řízení
V rámci projektu Mezinárodní mobilita pracovníků Sociologického ústavu AV ČR, v. v. i., II, reg. č.: CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_053/0016983 bylo vyhlášeno výběrové řízení pro výzkumné, technické a administrativní pracovníky Sociologického ústavu AV ČR k získání podpory zahraničního...
29. 5. 2020
Ostatní
V rámci projektu „Prekoncept štěstí a životní spokojenosti u populace dětí a mládeže“ v současné době probíhá výzkum prožívání štěstí a životní spokojenosti. Hlavní řešitel projektu Jakub Pivarč nyní zve respondenty a respondentky k účasti v internetovém dotazníkovém šetření.
20. 5. 2020
Tisková zpráva
Ilustrace: Pixabay.com (ivabalk)
Od pondělí 18. 5. 2020 přestal platit nouzový stav v souvislosti s pandemií virové nemoci covid-19, některá opatření však nadále platí. Česká vláda již ale zahájila jejich rozvolňování: od 19. května není povinné nosit roušku při práci v horku nebo v kanceláři, 25. května končí...
19. 5. 2020
Z médií
Kutilství: drobná mozaika svépomocné tvorby
Sociální antropolog Petr Gibas z oddělení Socioekonomie bydlení v uplynulých týdnech představoval v médiích vývoj a různé podoby fenoménu kutilství.
14. 5. 2020
Z médií
Photo by Louis Reed on Unsplash
Jakým způsobem současná situace kolem koronaviru ovlivňuje vědecké pracovnice a pracovníky, kteří jsou zároveň rodiči? Na toto téma se zaměřila socioložka Blanka Nyklová z oddělení NKC –⁠ gender a věda v rozhovoru pro magazín Vědavýzkum.cz.
14. 5. 2020
Ostatní
Ilustrace: Pixabay.com
Sociologický ústav AV ČR se ve spolupráci s Fakultou sociálních věd UK zapojil do výzkumu souvisejícího s dopady koronaviru SARS-CoV-2 na studující.
12. 5. 2020
Z médií
Socioložka Alena Křížková, vedoucí oddělení Gender & sociologie byla hostkou rozhovoru pro DVTV, a to k tématu dopadů koronaviru na společnost.
7. 5. 2020
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com (Alexandra_Koch)
Socioložka Radka Dudová z oddělení Gender & sociologie se v pořadu Studio 6 České televize věnovala tématu dopadů pandemie na rodiny. K obecnějším dopadům na společnost se vyjádřila také socioložka Tereza Stöckelová.
29. 4. 2020
Komentář
Ilustrace: SOÚ AV ČR
Světový institut pro výzkum v rozvojové ekonomii (UNU-WIDER) před několika týdny publikoval studii modelující dopady, jež bude mít ekonomický propad v důsledku globální pandemie na vývoj celosvětové chudoby. Výsledky výzkumu předpovídají veliký nárůst počtu chudých, celosvětově...
27. 4. 2020
Tisková zpráva
Ilustrace: Pixabay.com / Freepik.com
V minulém týdnu byla potvrzena informace, že se Sociologický ústav AV ČR spolu s dalšími výzkumnými partnery zapojí do reprezentativní studie promořenosti populace virem SARS-CoV-2. Nyní přinášíme podrobnější zprávu o účasti respondentů v tomto výzkumu.

Stránky