1. 6. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Socioložka Radka Dudová hovořila v podcastu Pay Gap magazínu A2larm o tématu samoživitelek.
30. 5. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Socioložka Radka Hanzlová se věnuje plýtváním potravinami. V rámci výzkumného programu Potraviny pro budoucnost Strategie AV21 tak popisuje zvyklosti Čechů a Češek, jejich k potravinovému odpadu, vyhazování vzhledově nedokonalé zeleniny nebo jejich nákupní a spotřební chování.
29. 5. 2023, Z médií
Ilustrance: Matouš Nýč na Pixabay
Podle sociálního geografa Tomáše Kosteleckého ve východočeském pohraničí dlouhodobě žijí spokojení lidé vyznávající pozitivní hodnoty, a to už z historických důvodu. „Je tu velká tradice optimismu a pozitivních hodnot. Není také náhoda, že odtud pochází tolik slavných českých...
10. 5. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Proč je důležitá dlouhodobá finanční rezerva? Jak lidé v Česku spoří? Mají české domácnosti dlouhodobou finanční rezervu? Co ovlivňuje vytváření dlouhodobé finanční rezervy a její velikost? Na tyto a další otázky odpovídají ekonomky Kamila Fialová a Martina Mysíková ve své nové...
27. 4. 2023, Z médií
Růst cen bydlení, ilustrace: Bing / DALL-E
Socioekonom Martin Lux, odborník na trh s bydlením, v uplynulých týdnech poskytl několik rozhovorů pro média.
21. 4. 2023, Z médií
Ondřej Císař / ČT
Sociolog a politolog Ondřej Císař hovořil v pořadu Události, komentáře České televize o stávkách a protestech koncem minulého měsíce v Německu a ve Francii. Nachází se dnes Evropa v přelomové době?
20. 4. 2023, Z médií
Tomáš Hoření Samec / ČT24
Sociolog Tomáš Hoření Samec byl hostem pořadu 90' ČT24, kde komentoval současné ceny bydlení a blíže rozebral problematiku a dopady jeho současné nedostupnosti.
14. 4. 2023, Z médií
Photo by Monica Silva on Unsplash
Socioložka Alena Křížková, vedoucí oddělení Gender & sociologie, poskytla rozhovor serveru Aktuálně.cz na téma odměňování žen a mužů či péče o jednotlivé členy společnosti.
6. 4. 2023, Z médií
Vyrobeno prostřednictvím DALL-E (OpenAI)
Také začátkem jara badatelé a badatelky Sociologického ústavu AV ČR vystupovali v médiích. Přinášíme krátké shrnutí některých jejich mediálních výstupů.
31. 3. 2023, Z médií
Vyrobeno prostřednictvím DALL-E (OpenAI)
Také na sklonku zimy badatelé a badatelky Sociologického ústavu AV ČR vystupovali v médiích. Přinášíme krátké shrnutí některých jejich mediálních výstupů.

Stránky