Vydáno: 1. 4. 2022
Ostatní

Sociologický ústav AV ČR je zapojen do podpory poskytované ukrajinským výzkumným pracovníkům. To odpovídá vyhlášení programu AV ČR „Researchers at Risk Fellowship“, který je zacílený na podporu stáží zahraničních výzkumných pracovníků a studentů doktorských studijních programů vysokých škol z Ukrajiny. Akademie věd chce takto podpořit nejméně pět desítek ukrajinských vědců a vědkyň.

Svobodu a nezávislost Ukrajině!

Uchazeči a uchazečky se do programu nepřihlašují přímo, ale prostřednictvím jednotlivých ústavů AV ČR. Návrhy na zapojení výzkumných pracovníků z Ukrajiny do činnosti pracoviště prostřednictvím účasti v programu podává ředitel pracoviště a lze je zasílat do 30. září 2022.

Další informace a přihlašovací formulář jsou dostupné na webu Akademie věd v angličtině či v této tiskové zprávě, včetně ukrajinského překladu. Pro více informací se lze také obrátit na sekretariát SOÚ AV ČR prostřednictvím e-mailové adresy socmail@soc.cas.cz.

Program Researchers at Risk Fellowship se může s ohledem na aktuální geopolitickou situaci postupně rozšiřovat o další země, v nichž vědci nemohou pokračovat ve své práci kvůli ozbrojenému konfliktu, politickému nebo náboženskému pronásledování.

Na podporu ukrajinských vědců a vědkyň je zaměřený také web researchin.cz, který provozuje přímo řízená organizace MŠMT – Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci s Kabinetem ministryně pro vědu, výzkum a inovace Úřadu vlády ČR, případně potom celoevropská platforma scienceforukraine.eu.

Sdílejte tuto stránku