Vydáno: 14. 12. 2017
Ostatní

Evropské konsorcium datových archivů CESSDA spustilo Expert Tour Guide on Data Management, výukový online modul, který ukazuje, jak správně archivovat a spravovat data z výzkumů.

Expert Tour Guide Data Management

Na webové stránce CESSDA ERIC je od dnešního dne k dispozici online výukový modul Expert Tour Guide on Data Management, který v uplynulém roce vytvořil kolektiv autorů datových archivů CESSDA. Na přípravě obsahu se podíleli i členové datového archivu Sociologického ústavu. Obsah výukového modulu je určený akademickým výzkumníkům, ale i studentům a odborníkům z komerční sféry.   

Expert Tour Guide byl vytvořen za účelem seznámit odbornou veřejnost se základními koncepty datového managementu a poskytnout jí průvodce jednotlivými fázemi procesu archivace a managementu dat. Modul obsahuje šest kapitol, které provádějí čtenářky a čtenáře fázemi procesu managementu dat od první plánovací fáze až ke zveřejnění datových souborů a metadat. Jednotlivá témata jsou ilustrována na praktických příkladech, kapitoly obsahují i tzv. tipy expertů a upozornění na rozdílné praxe v jednotlivých evropských zemích.

Expert Tour Guide on Data Management je volně přístupný bez registrace a najdete jej v tomto odkazu.

Sdílejte tuto stránku