Ostatní
Vydáno: 3. 6. 2019

Brunch s poradkyní vlády pro vědu, bývalou ministryní a předsedkyní TAČR Rut Bízkovou

v politice i ve vědě zůstává žen poskrovnu. V obou disciplínách, a nejen v nich, si nevedeme zrovna nejlépe. A co teprve když chcete obojí spojit? Na toto téma se zaměří neformální setkání pro začínající vědkyně s poradkyní vlády pro vědu, bývalou ministryní a předsedkyní TAČR Rut Bízkovou, které pořádá NKC – gender a věda.

Předsedkyně Technologické agentury ČR, ministryně životního prostředí, vědkyně Ústavu jaderného výzkumu v Řeži. To je výčet jen několika z mnoha pozic, které ve svém úspěšném profesním životě zastávala Rut Bízková. Jaké překážky se jí a ženám v inovacích, vědě a rozhodovacích pozicích daří či nedaří překonávat? Jak se pracuje a řídí v převážně mužských kolektivech? Proč v Radě pro výzkum, vývoj a inovace není žádná žena? Jak se Rut Bízkové prosazovalo téma genderové rovnosti v TAČRu a jaká bude chystaná Národní politika výzkumu, vývoje a inovací? To všechno a mnohem víc v diskuzi na našem brunchi.

Na brunch je třeba se registrovat, nejen začínající vědkyně (doktorandky, postdoktorandky) vítány. Akce proběhne 18. června 2019 v 9:00-12:00 ve Ville Lana (V Sadech 1, Praha 6).

> > REGISTRACE < <