Výběrová řízení
Vydáno: 7. 11. 2016

Oddělení Hodnotové orientace ve společnosti hledá odborného nebo vědeckého pracovníka/ pracovnici

Sociologický ústav Akademie věd ČR, v.v.i., vypisuje výběrové řízení na odborného nebo vědeckého pracovníka/ pracovnici pro výzkumné oddělení Hodnotové orientace ve společnosti.


Kvalifikační požadavky:

  • zájem o vědeckou práci,
  • kvantitativní metody analýzy,
  • schopnost publikovat kvalitní vědecké publikace (včetně publikací, v nichž je uchazeč samostatným nebo hlavním autorem)
  • ukončené magisterské studium v oboru sociologie nebo příbuzném sociálně-vědním oboru (probíhající či ukončené doktorské studium v příslušném oboru výhodou)
  • odborné zaměření na témata rodina, životní cyklus, zdraví, hodnoty, náboženství, případně další výzkumná témata projektu European Social Survey (http://www.europeansocialsurvey.org/)
  • znalost práce v programu SPSS, případně Stata nebo dalších statistických softwarů, Microsoft Office
  • dobrá znalost anglického jazyka slovem i písmem (další jazyky výhodou)

Nabízíme zajímavou práci v prestižní veřejné vědecké instituci, participaci na výzkumných projektech (včetně mezinárodních) a možnosti dalšího rozvoje a kvalifikačního růstu. Mzda odpovídá zařazení dle Kariérního řádu Akademie věd ČR a Vnitřnímu mzdovému předpisu Sociologického ústavu AV ČR, v. v. i.

Přihlášku do výběrového řízení, motivační dopis, strukturovaný životopis včetně případného seznamu publikací zasílejte do 21. 11. 2016 na adresu: Sociologický ústav AV ČR, v. v. i., Praha 1, Jilská 1, 110 00 nebo e-mailem Jaroslava.Pospisilova@soc.cas.cz. Vybraní uchazeči budou pozváni na ústní pohovor, který se uskuteční do konce listopadu 2016. Nástup od 1. prosince 2016 nebo dle dohody.  

Kontakt: tel. +420 210 310 570.