Z médií

15. 2. 2019
Z médií
Ilustrace: mesto-most.cz
Ředitel Sociologického ústavu AV ČR, v.v.i., komentoval pro dnešní vydání Hospodářských novin situaci v severočeském Mostě.
5. 2. 2019
Z médií
Tři naše pracovníky v posledních dnech oslovila čtyři různá média, zprostředkujeme tedy odkazy na tři články a jeden rozhovor.
22. 1. 2019
Z médií
Dnešní osobností přílohy deníku Práva Styl pro ženy je politoložka Jaroslava Pospíšilová. Té v loňském roce vyšla publikace Jak se žije Čechům v současné Evropě?, na které se podílela spolu s kolektivem autorek z oddělení Hodnotových orientací ve společnosti.
18. 1. 2019
Z médií
Sociolog a mediální analytik Zdeněk Sloboda se zúčastnil duelu ve věci sporu nad zobrazením lesbického páru v dětském seriálu Doktorka Plyšáková, vysílaném Českou televizí.
17. 1. 2019
Z médií
Socioekonomové z oddělení Socioekonomie bydlení Sociologického ústavu AV ČR Petr Sunega a Martin Lux představili svůj výzkum v dnešním vydání Hospodářských novin. Reagovali tak na poptávku po článku "Rovní v příjmech, nerovní v majetku? Nerovnosti ve vlastnickém bydlení v ČR",...
17. 1. 2019
Z médií
Při příležitosti uplynutí 50 let od oběti Jana Palacha uspořádal Český rozhlas Plus speciál debatního pořadu, do jehož první části byl pozván ředitel Sociologického ústavu AV ČR Tomáš Kostelecký a historik Petr Blažek (ÚSTR).
3. 1. 2019
Z médií
Ředitel Sociologického ústavu AV ČR byl hostem pořadu Pro a proti Českého rozhlasu Plus. Debatoval zde s filozofem Václavem Němcem z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy o otázce rozdělení české společnosti.
19. 12. 2018
Z médií
Náš politolog Lukáš Linek poskytl rozhovor pro speciální vydání časopisu Respekt. Věnuje se v něm tématu digitalizace v souvislosti s participací občanů na veřejném dění.
17. 12. 2018
Z médií
Ilustrace
Naše vědkyně a věci jsou často dotazováni ze strany tištěných i digitálních médií na nejrůznější témata. V posledním týdnu se těchto témat sešlo několik.
17. 12. 2018
Z médií
Projekt HOBOhemia sledoval příběhy lidí bez domova. Zajímavá zjištění z tohoto výzkumu nyní přináší reportáž zveřejněná v rámci videokanálu Česká věda Akademie věd ČR.

Stránky