Z médií

19. 5. 2020
Z médií
Kutilství: drobná mozaika svépomocné tvorby
Sociální antropolog Petr Gibas z oddělení Socioekonomie bydlení v uplynulých týdnech představoval v médiích vývoj a různé podoby fenoménu kutilství.
14. 5. 2020
Z médií
Photo by Louis Reed on Unsplash
Jakým způsobem současná situace kolem koronaviru ovlivňuje vědecké pracovnice a pracovníky, kteří jsou zároveň rodiči? Na toto téma se zaměřila socioložka Blanka Nyklová z oddělení NKC –⁠ gender a věda v rozhovoru pro magazín Vědavýzkum.cz.
12. 5. 2020
Z médií
Socioložka Alena Křížková, vedoucí oddělení Gender & sociologie byla hostkou rozhovoru pro DVTV, a to k tématu dopadů koronaviru na společnost.
7. 5. 2020
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com (Alexandra_Koch)
Socioložka Radka Dudová z oddělení Gender & sociologie se v pořadu Studio 6 České televize věnovala tématu dopadů pandemie na rodiny. K obecnějším dopadům na společnost se vyjádřila také socioložka Tereza Stöckelová.
8. 4. 2020
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Česká televize zveřejnila komentář ředitele Sociologického ústavu AV ČR Tomáše Kosteleckého k současné epidemické situaci.
7. 4. 2020
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Antropoložka Marie Heřmanová píše v týdeníku Euro o vyvolávání migrační paniky. Proč je nebezpečné, když se z migrace stává spektákl?
3. 4. 2020
Z médií
Sociologický ústav AV ČR publikuje sociologické komentáře k pandemické situaci způsobené rozšířením koronaviru COVID-19.
20. 3. 2020
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com (Alexandra_Koch)
Začátkem měsíce (3. 3. 2020) byla socioložka a sociální antropoložka Tereza Stöckelová hostkou moderátorky Nory Fridrichové v pořadu Interview Plus Českého rozhlasu Plus. Jehož tématem byly například reakce veřejnosti na koronavirovou infekci COVID-19 či klimatická změna. Svůj...
19. 3. 2020
Z médií
Photo by Benjamin Manley on Unsplash
Socioložka Lenka Formánková z oddělení Gender & sociologie se zúčastnila debaty v pořadu Souvislosti Plus Českého rozhlasu Plus, a to na téma postavení rodiny v dnešní společnosti. Platí stále, že rodina je základ státu? A jak je to s její údajnou krizí? V debatě vystoupili...
13. 3. 2020
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Několik pracovníků Sociologického ústavu AV ČR se v uplynulých týdnech objevilo v médiích. Nabízíme stručný přehled jejich vystoupení.

Stránky