Z médií

14. 5. 2021
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
V průběhu května badatelky a badatelé ze Sociologického ústavu AV ČR vystupovali v médiích. Co se nevešlo do samostatných aktualit na ústavním webu?
4. 5. 2021
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
V poslední době se v médiích několikrát objevilo jméno socioložky Radky Dudové, a to zejména v souvislosti tématu dopadů pandemie covid-19 na ženy a matky.
27. 4. 2021
Z médií
Tomáš Kostelecký
Sociální geograf Tomáš Kostelecký vedl přednášku „Pandemie Covid-19 – co jsme se díky ní dozvěděli o společnosti“ v rámci přednáškového cyklu Učené společnosti ČR.
23. 4. 2021
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Také v průběhu dubna badatelky a badatelé ze Sociologického ústavu AV ČR vystupovali v médiích. Co se nevešlo do samostatných aktualit na ústavním webu?
8. 4. 2021
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com (autorka: Helena Jankovičová Kováčová)
Socioložka Alena Křížková, vedoucí oddělení Gender & sociologie, poskytla týdeníku Respekt rozsáhlý rozhovor věnovaný zejména tématu dopadů koronavirové pandemie na ženy.
31. 3. 2021
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
V průběhu března badatelky a badatelé ze Sociologického ústavu AV ČR vystupovali v médiích. Co se nevešlo do samostatných aktualit na ústavním webu?
18. 3. 2021
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com (Jorge Guillen)
V průběhu března badatelky a badatelé ze Sociologického ústavu AV ČR vystupovali v řadě médií. O čem v nich hovořili?
16. 3. 2021
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Týdeník Respekt před nedávnem uskutečnil rozhovor s vedoucím oddělení Socioekonomie bydlení Martinem Luxem. Zabýval se v něm tématem bydlení mileniálů, investičními hostinami či cenovými bublinami na trhu bydlení.
24. 2. 2021
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Socioložka Paulína Tabery, vedoucí Centra výzkumu veřejného mínění (CVVM), byla hostem pořadu Českého rozhlasu Dvojka, kde hovořila zejména o sociální důvěře či důvěře veřejnosti k institucím.
23. 2. 2021
Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Ve vyspělých zemích lidé s vysokoškolským titulem mají obvykle delší život. Tato tendence se týká zejména mužů. V Česku činí rozdíl v naději dožití mezi muži s vysokoškolským vzděláním a těmi se základním jedenáct let. Proč je rozdíl tak značný a jaký vliv má na délku života...

Stránky