26. 1. 2023, Z médií
Alena Křížková. Foto: Jan Jaskmanický, Český rozhlas
Socioložka Alena Křížková v pořadu On Air na Radiu Wave hovořila o platových nerovnostech mezi muži a ženami, tedy o takzvaným gender pay gapu (GPG).
25. 1. 2023, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Socioložka Věra Patočková vystoupila v pořadu Akcent na Českém rozhlasu Vltava, kde se vyjadřovala k výdajům českých obyvatel na kulturu. Druhou diskutující byla Magdalena Müllerová, vedoucí Kanceláře Kreativní Evropa Kultura.
24. 1. 2023, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Že je prezidentské volební klání v plném proudu a blíží se do svého finále, je zřejmé ze všech médií. Ani na webu Sociologického ústavu AV ČR však nyní neuniknete komentářům k současnému dění.
18. 1. 2023, Z médií
Marie Heřmanová
Antropoložka Marie Heřmanová v rozhovoru pro Aktuálně.cz hovoří o pojmu autenticity, a to také v kontextu prezidentských voleb. „U žen je téma autenticity na mnohem tenčím ledu, očekáváme od nich projevy emocí, ale ty pak začneme označovat za falešné," popisuje.
12. 12. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Popularita zahrádkaření v Česku mírně roste. Stává se zároveň seriózním mediálním tématem či méně zanedbávaným předmětem politik, píše kulturolog Jan Vávra pro čtrnáctideník A2.
9. 12. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Sociální geograf Petr Jehlička byl hostem podcastu Akademie věd ČR, ve kterém se věnoval tématu udržitelného zemědělství.
10. 11. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Několik badatelek Sociologického ústavu AV ČR bylo v nedávné době hostkami rozhlasových či webových podcastů. Poslechněte si je nyní.
4. 11. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Také v průběhu podzimních měsíců badatelé a badatelky Sociologického ústavu AV ČR vystupují v médiích. Přinášíme krátké shrnutí některých jejich mediálních výstupů.
21. 10. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Socioložka Kristýna Bašná před časem vystoupila v pořadu Studio Leonardo Českého rozhlasu Plus. Věnovala se v něm tématu korupce,
20. 10. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Několik badatelů z oddělení Socioekonomie bydlení vystoupilo v nedávno době v médiích. Přinášíme shrnutí jejich příspěvků.

Stránky